Strona główna
Wyjazd uczniów do kina z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 6, 7a i 7b wybrali się na wspólny wyjazd do kina. Obejrzeliśmy film „Za duży na bajki 3”, który porusza bardzo ważny temat – hejt w internecie i w życiu codziennym.
Film pokazał, jak słowa mogą ranić drugą osobę oraz jak ważne jest wsparcie przyjaciół i reagowanie, gdy ktoś jest niesprawiedliwie oceniany lub wyśmiewany. Historia bohaterów skłoniła nas do refleksji nad tym, jak zachowujemy się wobec innych – zarówno w szkole, jak i w sieci.
Przedszkolaki z GAMY w Społku
1W środę nasza szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Gama. Uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że zajęcia się podobały
Dzień Kobiet w naszej szkole
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował drobny upominek dla wszystkich Pań- uczennic, nauczycielek oraz pracownic administracji.
Każda z nich otrzymała mydlaną różyczkę zapakowaną w ozdobny woreczek- niewielki gest, który miał wyrazić życzliwość i pamięć w tym szczególnym dniu.
Smaczne lekcje języka angielskiego w klasach pierwszych
W tym tygodniu na lekcjach języka angielskiego w klasach 1a i 1b było wyjątkowo… smacznie. Uczniowie uczyli się nazw produktów spożywczych w praktyce, przygotowując własne przekąski.
Klasa 1a przygotowała kolorowe fruit salads, poznając i utrwalając nazwy owoców w języku angielskim. Natomiast uczniowie z klasy 1b komponowali sandwiches, ucząc się słownictwa związanego ze składnikami kanapek.
Kreatywna lekcja przyrody w 1a
W ramach lekcji przyrody uczniowie klasy Ia uczyli się, jak hodować owies w klasie. Dzięki temu doświadczeniu bedą mogli obserwować, jak rośnie roślina i czego potrzebuje do życia.
Dzień kobiet w klasie 1a
1Dnia 6.03 w klasie Ia obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli dziewczynkom i pani życzenia oraz wręczyli drobne upominki i kwiaty. Zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku i miło spędziliśmy czas przy stole.
Trening oddechu
#EFS #KSO #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #UrzadMarszałkowski
W poniedziałek, 2 marca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach oddechowych prowadzonych przez pana Andrzeja Hejnę z Akademii Zdrowego Oddechu w Kwidzynie – instruktora Zdrowego Oddechu oraz instruktora Oxygen Advantage, specjalizującego się w treningu oddechowym.
CAŁA POLSKA CZYTA GŁOŚNO
Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym "CAŁA POLSKA CZYTA GŁOŚNO". Pomysłodawczynią jest Monika Khan, której serdecznie dziękuję za umożliwienie takiego działania.
Zakończyła się 5. edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Cała Polska czyta na głos". Jeśli interesują Was statystyki, przygotowałam kilka danych w dołączonym materiale.
Kulinarne wyzwanie na języku angielskim
W tym tygodniu uczniowie klasy 6a podczas godziny wychowawczej mieli okazję spróbować swoich sił w kulinarnym wyzwaniu
Uczniowie samodzielnie przygotowywali popcorn, ucząc się przy tym współpracy, organizacji pracy oraz odpowiedzialności. Była to nie tylko smaczna, ale także bardzo integrująca aktywność, która sprawiła wszystkim dużo radości.
Dzień Bezpiecznego Internetu
4W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. To wyjątkowa okazja, aby przypomnieć uczniom, jak ważne jest odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z sieci!
Z tej okazji został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny ,,Bezpieczny Internet”.
Klasy 1- 3 spotkały się z pedagogiem szkolnym i wspólnie omówiły najważniejsze zasady bezpieczeństwa w Internecie, a następnie każda klasa przygotowała plakat promujący bezpieczne zachowania w sieci. Wszystkie zespoły wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, dlatego każda klasa została nagrodzona.
Zajęcia integracyjne przedszkolaków z przedszkola Promyczek
W środę i czwartek gościliśmy w naszej szkole 6-latki z przedszkola "Promyczek". Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych i muzycznych przygotowanych przez panie nauczycielki klas 1-3. Przedszkolaki chętnie angażowały się we wszystkie aktywności, a ich zadowolone buzie i uśmiechy świadczyły o tym, że zajęcia się podobał.
Warsztaty w klasie 3a pt. "Dziecko w świecie ekranów"
1W poniedziałek uczniowie klasy 3a gościli mamę Ineski - p. Barbarę Dzich, która przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty pt. "Dziecko w świecie ekranów". Dzieci mogły też pobawić się różnymi grami, które są zdecydowanie lepszą niż komputery i telefony alternatywą spędzania wolnego czasu.
Sukces naszego ucznia na 33. Olimpiadzie Zdrowia z PCK
Za nami etap rejonowy 33. Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII b Błażej Murawski, który zajał II miejsce. Gratulujemy!
Spacer klasy 1b
Jak mówi przysłowie: kiedy kota nie ma, myszy harcują. Uczniowie klasy 1b pozdrawiają
Zajęcia kulinarne w kl. I b
Dnia 25.02. w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez profesjonalnego kucharza Pana Adama Kowalewskiego. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady bezpiecznej pracy w kuchni oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo przygotować proste i zdrowe potrawy.
W części praktycznej uczniowie wspólnie przygotowali ryż z jabłkami. Dzieci uczyły się odmierzania składników, obierania i krojenia jabłek oraz mieszania produktów. Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze, a uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania.
Kółko fotograficzne
1#EFS #KSO #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #UrzadMarszałkowski
Chwytamy ostatnie płatki śniegu!
Zima powoli nas opuszcza, ale my nie pozwoliliśmy jej odejść bez walki! Uczestnicy naszego kółka fotograficznego ruszyli w plener, aby w praktyce przetestować swoje umiejętności. Jak widzicie, mróz nam niestraszny, gdy w grę wchodzą dobre kadry!
Warsztaty kulinarne klas 7 i 8
#EFS #KSO #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #UrzadMarszałkowski
Dzisiaj uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach kulinarnych z panem Adamem Kowalewskim. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy w kuchni oraz nauczyć się, jak w prosty sposób przygotować smaczne i zdrowe danie. Podczas spotkania pan Adam opowiedział o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni, a także jak został kucharzem. Następnie uczniowie, pod czujnym okiem szefa kuchni, samodzielnie przygotowali ryż z jabłkami. Obierali i kroili jabłka, gotowali ryż, a potem łączyli składniki, dodając odrobinę cynamonu i cukru, by podkreślić smak potrawy.
Język angielski metodą projektu
Na lekcjach języka angielskiego pracujemy metodą projektu, dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać jednocześnie kreatywność i umiejętności językowe. Tym razem zadaniem było wykonanie rysunku domu oraz jego opisu w języku angielskim, ze szczególnym uwzględnieniem jednego wybranego pokoju. Powstały bardzo pomysłowe prace, a opisy pokazały wysoki poziom słownictwa i poprawność językową. To kolejny dowód na to, że nauka przez działanie przynosi świetne efekty.
Wyjazd klas siódmych do Zielonej Szkoły
3Dwudniowy wyjazd klas siódmych do Zielonej Szkoły był pełen wrażeń, radości i wspólnej zabawy. Już od pierwszych chwil towarzyszyła nam świetna atmosfera i podekscytowanie nadchodzącymi atrakcjami.
Pierwszego dnia świętowaliśmy Tłusty Czwartek w wyjątkowy sposób. Zamiast tylko zajadać się pączkami sami przygotowaliśmy podwieczorek – pyszne i chrupiące oponki. Wspólne gotowanie było nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do współpracy i integracji. Zapach świeżo smażonych wypieków wypełnił cały ośrodek, a efekty naszej pracy smakowały wyśmienicie!
Partnerzy

Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych