Strona główna
Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty!
Drodzy Ósmoklasiści życzymy Wam powodzenia na egzaminach - Wasi szkolni koledzy i nauczyciele.
Smak polskiej gościnności: Warsztaty kulinarne na zakończenie projektu.
Ostatni dzień projektu upłynął nam nie tylko na podsumowaniach, ale i na... kulinarnych wyzwaniach! W piątek rano zakasaliśmy rękawy i wspólnie z gośćmi przygotowaliśmy tradycyjne leniwe pierogi. Warsztaty odbyły się według sprawdzonego przepisu Pana Adama, a zapach świeżych klusek z masłem i cukrem wypełnił całą szkołę. Dla naszych partnerów z zagranicy była to bardzo smaczna lekcja polskiej kuchni.
Z sercem na dłoni i Polonezem w tle – tak świętowaliśmy Wieczór Europejski
7Zwieńczeniem całej wizyty był Wieczór Europejski, na który zaprosiliśmy wszystkich zaangażowanych w projekt: uczniów, nauczycieli i rodziców. To było wydarzenie pełne magii, prowadzone w całości w języku angielskim. Co działo się na scenie i przy stołach?
* Festiwal smaków: Każdy kraj przygotował przepięknie udekorowany stół z narodowymi potrawami. Opowieści o kulinarnych tradycjach mieszały się z degustacją pyszności.
Finał międzynarodowej przygody w SSP
2Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale wspomnienia, które zbudowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch dni, zostaną z nami na zawsze. Przedostatni i ostatni dzień goszczenia naszych partnerów z czterech krajów był kulminacją emocji, twórczej pracy i prawdziwej polskiej gościnności.
Przedostatni dzień rozpoczęliśmy artystycznie. Dzięki warsztatom przygotowanym przez Stowarzyszenie Akwedukt, uczniowie mogli puścić wodze fantazji, malując na kamieniach. To zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i pozwoliło wszystkim na chwilę relaksu przed trudniejszymi wyzwaniami.
Warsztaty kulinarne klasy 4a
Klasa 4A wzięła dziś udział w warsztatach kulinarnych, podczas których nauczyli się przygotowywać leniwe pierogi.
Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „KSO – nowoczesny system edukacji na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej ogólnokształcącej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) / Fundusze Europejskie dla Pomorza.
Warsztaty kulinarne klasy 5
Klasa 5A wzięła dziś udział w warsztatach kulinarnych, podczas których nauczyli się przygotowywać leniwe pierogi.
Warsztaty zrealizowane zostały w ramach projektu „KSO – nowoczesny system edukacji na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej ogólnokształcącej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) / Fundusze Europejskie dla Pomorza.
Niemiecki w klasie 2a i 2b
Podczas aktywnej lekcji języka uczniowie pracowali metodą projektu na temat „Mein Haustier” („Moje zwierzątko domowe”). Dzieci w kilkuosobowych grupach przygotowywały kolorowe plakaty, na których umieszczały zdjęcia i rysunki zwierząt oraz podpisy i krótkie informacje w języku niemieckim. Uczniowie ćwiczyli słownictwo związane ze zwierzętami domowymi, współpracę w grupie oraz kreatywne przedstawianie swoich pomysłów.
Warsztaty kulinarne klasy 1a
1Klasa Ia uczestniczyła w zajęciach kulinarnych. Kucharz zapoznał uczniów ze sposobem wykonania ciasta twarogowego. Dzieci zajęły się przygotowaniem owoców i ich obróbką. Dopełnieniem było zrobienie słodkiego sosu. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją. Pierogi wyszły puszyste i delikatne. Było to kolejne ,,smaczne" doświadczenie.
Świat literatury na ekranie i płótnie: Twórczy dzień z naszymi partnerami.
Kolejny dzień wizyty naszych partnerów z Francji, Bułgarii, Turcji i Austrii upłynął pod znakiem twórczej współpracy. Międzynarodowe zespoły rozpoczęły pracę nad trailerami do wybranych książek – dzięki świetnej komunikacji szybko powstały profesjonalne storyboardy.
Ważnym punktem dnia była wizyta w Starostwie Powiatu Kwidzyńskiego. Wicestarosta Pan Andrzej Zwolak oraz Członek Zarządu Pani Katarzyna Ochlik-Rafka przywitali naszą grupę i oprowadzili gości po urzędzie, przybliżając specyfikę naszego regionu. Wizyta odbyła się w bardzo ciepłej i gościnnej atmosferze, za co bardzo dziękujemy Gospodarzom.
Erasmus+ w Mieście Piernika: Lekcja historii i języka w promieniach słońca
Nasza wczorajsza wspólna wizyta w Toruniu z uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich była bardzo ciekawym wydarzeniem. Pogoda dopisała jak na zamówienie – było słonecznie i ciepło, co sprzyjało spacerom i odkrywaniu uroków tego pięknego miasta.
Już od pierwszych chwil zachwyciły nas imponujące mury obronne oraz niepowtarzalna atmosfera toruńskiej starówki. Spacerując jej uliczkami, mieliśmy okazję poznać najważniejsze zabytki, o których w języku angielskim opowiadali uczniowie klasy 5a – gospodarze naszego projektu. Była to doskonała okazja do praktycznego wykorzystania języka obcego oraz rozwijania umiejętności prezentacyjnych.
Wyjazd klas 4 do kina
Dziś klasy czwarte wybrały się do kina na film pt. „Za duży na bajki 3”.
Film idealnie nawiązuje do obecnych realiów i porusza temat hejtu oraz tego, jak obraźliwe komentarze mogą wpływać na innych.
„Świat M(ł)ODY(ch)” w Kinoteatrze!
„Świat M(ł)ODY(ch)” w Kinoteatrze!
To było coś więcej niż koncert – to prawdziwe widowisko z głębokim przesłaniem! 31 marca scena kwidzyńskiego Kinoteatru wypełniła się energią, muzyką i ważnymi pytaniami o naszą tożsamość.
O czym opowiedział nam „Świat M(ł)ODY(ch)”?
Spektakl w błyskotliwy, a momentami w poruszający sposób pokazał, jak współczesne media próbują nas kształtować. Główny przekaz był jasny: nie dajmy się zaszufladkować! W świecie, który chce kreować nasze osobowości i decydować o tym, co jest „modne”, młodzi artyści głośno zadeklarowali: „Nie damy się! Jesteśmy sobą!”.
Erasmus w naszej szkole wystartował
2Powitaliśmy dziś gości z całego świata
Dzisiejszy dzień w naszej szkole przypominał tętniące życiem lotnisko. Oficjalnie rozpoczęliśmy goszczenie wyjątkowych delegacji w ramach naszej międzynarodowej współpracy. Odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele z Turcji, Bułgarii, Austrii oraz egzotycznej Wyspy Reunion (Francja).
Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Uczniowie klasy 7 a wzięli udział w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, które jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. Upamiętnia uchwalenie Konstytucja 3 maja w 1791 roku — pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji.
Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
4Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowały klasy czwarte pod opieką wychowawców- Pani Natalii Jankowskiej oraz Pana Patryka Obiały.
Podczas występu uczniowie przenieśli nas w czasie, pozwalając spojrzeć na wydarzenia związane z powstaniem Konstytucji 3 Maja i lepiej zrozumieć ich znaczenie dla historii Polski.
Uroczyste rozdanie nagród w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Kobiety, które zmieniły bieg historii” pt. „Kobiety nauki, sztuki i sportu”.
3We wtorek odbyło się uroczyste rozdanie nagród w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu „Kobiety, które zmieniły bieg historii” pt. „Kobiety nauki, sztuki i sportu”.
Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i niezwykle pomysłowych prac, dlatego wybór laureatów był dla jury dużym wyzwaniem. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, talentem oraz wrażliwością artystyczną.
Konkurs PCK z zakresu pierwszej pomocy
2Pięcioro uczniów z klas 8: Jaśmina, Liliana,Jakub, Sandor oraz Janek wzięli udział w konkursie PKC z zakresu pierwszej pomocy, który miał na celu sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych związanych z ratowaniem życia i zdrowia. Podczas konkursu uczestnicy rozwiązywali test oraz brali udział w symulacjach realistycznych sytuacji zagrożenia życia.
Partnerzy

Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych