• Andrzejki w 3a

• Dzis w klasie 3a - w wigilię imienin Andrzeja - przeprowadzono kilka zabaw/wróżb andrzejkowych. Uczniowie świetnie się bawili, a tradycji stało się zadość.

• "Godzina Wychowawcza ze Światem"

• Poniedziałki w naszej świetlicy, to czas na realizację projektu edukacyjnego "Godzina Wychowawcza ze Światem", którego autorem jest PAH. Wczoraj uczniowie dyskutowali na temat "Wycieczka czy ucieczka?". Dzieci poznały różnice między emigrantem a imigrantem oraz definicję uchodźcy i uchodźcy klimatycznego. Wykazały się również empatią i kreatywnością w argumentowaniu, dlaczego warto pomagać innym.

• Ia na lodowisku

• W dniu dzisiejszym klasa Ia była na lodowisku w Malborku. Pierwsza lekcja nauki jazdy na łyżwach za nami. Nie było łatwo, ale zabawa na łodzie dała dużo frajdy i satysfakcji. Był to bardzo mile i efektywnie spędzony czas. Wszyscy świetnie się bawili

• Odwiedziny Zielonego Zakątka

• 23 listopada do naszej szkoły zawitały sześciolatki z przedszkola Zielony Zakątek. Dzieci zasiadły w szkolnych ławkach i aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych. To była bardzo ciekawa lekcja.

• "Proza życia"

• 18 listopada w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie odbył się uroczysty wernisaż wystawy fotografii portretowej autorstwa p.Marcina Kurkusa. "Proza życia" to fotograficzna historia 15 osób, które mimo różnych przeżyć, chorób, bólu i innych doznań jakie zafundował im los, postanowiły się ujawnić i za sprawą tej wystawy stać się dla innych inspiracją do walki z przeciwnościami losu. Jedną z bohaterek była nasza nauczycielka, p. Joanna Golder. Podziwiamy i życzymy powodzenia.

• KUP PLUSZAKA

• OTOZ Animals Kwidzyn to organizacja, która pomaga naszym braciom mniejszym. Zbliża się zima, na pewno potrzeby będą rosły. Zachęcam do wsparcia akcji, z której dochód będzie przeznaczony na wsparcie powyższej organizacji.

• Sztuka popularna

• Młodzi Artyści postanowili jeszcze raz spróbować swoich sił w sztuce popularnej. Zainspirowani serią zupy w puszcze Andy Warhola, wykonali swoje kontrastujące puszki po napojach gazowanych, z których stworzyli jedną kompozycję w stylu pop-art. Sam mistrz mógłby im pozazdrościć tego dzieła!

• Europa i ja

• W ramach projektu Europa i ja, dzisiaj w naszej świetlicy odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Akwedukt prowadzonym przez panią Annę Krzeszowską-Hovanecz gościliśmy panie z Hiszpanii. Przygotowały one prezentację na temat m.in. miejsc , które warto zobaczyć w Hiszpanii, opowiedziały o hiszpańskiej kuchni, o różnych regionach i uczniowie sugerowali z czego słynie dany region. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wszystkich informacji, a to wszystko dzięki pani Jolanty Piotrowskiej, która nam tłumaczyła. Bez niej było by to niemożliwe. Dziękujemy pani Jolu.

• POMORSKA LIGA ZADANIOWA ZDOLNI Z POMORZA

• Konkurs dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023

Jest nam miło poinformować, iż do etapu powiatowego
            zakwalifikowali się następujący uczniowie:

BIOLOGIA

Michał Chojnacki

CHEMIA

KOMPETENCJE SPOŁECZNE

INFORMATYKA

Hanna Cybulska

FIZYKA

Serdecznie gratulujemy!

• Spotkanie z bohaterami  lektury "W pustyni i w puszczy"

• Do naszej szkoły przybyli ostatnio zacni goście.

Odwiedził nas sam Henryk Sienkiewicz oraz bohaterowie jego książki pt. 'W pustyni i w puszczy".

Autor opowiedział nam o swoim ciekawym życiu a Staś, Nel, Mea i Kali przypomnieli o fascynujących przygodach oraz odpowiadali na pytania zgromadzonych słuchaczy - uczniów klasy 6 a.

• "Wyloguj się do życia, bądź offline"

• W dniu dzisiejszym klasy 4a, 4b oraz 6 uczestniczyły w lekcji "Wyloguj się do życia, bądź offline" prowadzonej przez Straż Miejską w Grudziądzu. Po interesującej dyskusji, obejrzeliśmy bardzo wzruszający film pt. "Mecz o wszystko".

• wrócić do...przedszkola!

• Nie ma to jak cofnąć się w czasie i wrócić do...przedszkola! Przekonali się o tym uczniowie klasy 8b wraz z wychowawcą p. Agnieszką Perehudą, dzięki uprzejmości p. Anety Białonogi - Dyrektor Społecznego Przedszkola Zielony Zakątek, a zarazem nauczycielki historii w SSP, która zaproponowała nietypową lekcję historii połączoną z integracją klasową. Dzięki temu piątkowy wieczór uczniowie spędzili na oglądaniu filmów historycznych, po obejrzeniu których poszli od razu spać.

• Szkoła z talentem

• Dzisiaj delegacja uczniów z klas 1-8 uczestniczyła w Konkursie Literackim w ramach "Szkoły z talentem". Młodsi uczniowie pisali opowiadanie dotyczące marzeń, natomiast starsi pisali o najważniejszym dniu. Nasz Społek reprezentowali : kl. IV Natasza , Karmela , Oliwier, Julia , Błażej kl. V : Paulina , kl.VII: Julia , kl VIII: Adriana , Aleksandra , Hanna . Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki.

• Pracownia Haftu Artystycznego

• Dzisiaj klasa Ia wybrała się na wycieczkę do Pracowni Haftu Artystycznego w Pastwie. Na miejscu czekała na nas pani Katarzyna Piekarska, która przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty mające na celu zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowo-historycznego, a także kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów.

Dowiedzieliśmy się jak dawniej ludzie żyli na wsi i jakie zwyczaje panowały w gospodarstwie domowym. Poznaliśmy haft i strój powiślański.

• Pocztówka od sąsiadów

•

Dziś odwiedzili naszą szkołę uczniowie Szkoła Podstawowa nr 5 Kwidzyn/ Rada Rodziców oraz ich opiekun Pani Marlena. Wręczyli naszym uczniom przepiękną "pocztowkę" w ramach naszej współpracy. Drodzy uczniowie "Piątki ", bardzo Wam dziękujemy. Już niedługo na naszym fb będziecie mogli obejrzeć filmik przygotowany specjalnie dla Was od Waszych Społkowych koleżanek i kolegów

• Rowerowy Kwidzyn