• Ranking Szkół Podstawowych 2024 - Społek najlepszy w Kwidzynie

          • Po raz kolejny Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie zajmuje 1 miejsce w rankingu szkól podstawowych w Kwidzynie.

            W tym roku na 10 735 publicznych oraz niepublicznych szkół podstawowych w Ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2024 roku zajęliśmy 290 miejsce w Polsce i 1 miejsce w Kwidzynie.

            Ranking, stworzony został na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zx. ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481), są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. Wszystkie dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE oraz MEiN.

          • Skansen w Olsztynku

          • W dniu dzisiejszym kasy 2B I 3A ze Społecznej Szkoly Podstawowej w Kwidzynie wspólnie wybrały się na wycieczkę do Skansenu w Olsztynku. Wspaniale się bawiliśmy, była również nauka w szkole sprzed lat. Odbyła się prawdziwa lekcja kaligrafii. Pan przewodnik oprowadził nas po Muzeum Budownictwa Ludowego na Mazurach i opowiedział nam ciekawe historie, przenosząc nas w czasie. Dopisala nam piękna pogoda.

          • #klubmłodychartystów

          • Nasze artystki zapoznały się z twórczością norweskiego malarza i grafika - Edvarda Muncha. Dzieci poznały cechy ekspresjonizmu i dokładnie przeanalizowały jeden z najbardziej popularnych obrazów artysty - 'Krzyk'. Na zakończenie zajęć wcieliły się w główną postać na tym dziele. Efekt ich pracy możemy podziwiać na gazetce koło świetlicy.

          • Dzień drugi ... klasy 6

          • Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia nadbrzeżem Motławy. Poznaliśmy historię Sołdka i Kościoła Mariackiego.

            Nasz pobyt w Gdańsku zakończyliśmy w Jump City. Było super

          • 2-dniowa wycieczka uczniów klas 6 do Gdańska.

          • Obowiązkowymi przystankami na naszej mapie zwiedzania było:

            - Stare Miasto

            - Dwór Artusa

            - Westerplatte

            - Archikatedra Oliwska

            - Park Oliwski

            - Pałac Opatów

            Wszystkie obiekty zwiedziliśmy przy narracji przewodnickiej Pani Natalii.

            C.d naszego zwiedzania jutro .....

          • Egzamin ósmoklasisty.

          • Wszyscy uczniowie klas młodszych Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie życzą swoim kolegom z klasy ósmej udanych egzaminów ósmoklsisty. Powodzenia i wszystkiego dobrego.

          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.

          • W dniu 9 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej odświętnie ubrani w skupieniu przystąpili do pracy. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.

          • Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty

          • Dziś klasa VIII a grała w Quiz powtórzeniowy Kahoot. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno-gramatycznych oraz funkcji językowych przed egzaminem ósmoklasisty.

            Trzeba przyznać, iż uczniowie świetnie sobie poradzili

            POWODZENIA!

            Jesteśmy z Wami !

          • #klubmłodychartystów

          • Artystki z naszego klubu zainspirowane twórczością Gustava Klimta, wcieliły się w role projektantek mody. Dziewczynki zaprojektowały swoje autorskie kreacje.

          • „Dobry Wybór”.

          • Dnia 26 kwietnia 2024 r. wszystkie klasy VII kwidzyńskich szkół wzięły udział w finale programu profilaktycznego „Dobry Wybór”.

            Naszą szkołę reprezentowała klasa VII a wraz z wychowawcą- Panem Łukaszem Fecowiczem. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie bliskim, ktorzy wspierali nas w wykonywaniu zadań.

            Finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie.

            Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe programu. Część zadań miała charakter terenowy, zatem tego dnia mogliśmy zauważyć na ulicach miasta przemieszczającą się młodzież w charakterystycznych żółtych koszulkach.

          • Integracja 4a

          • Dnia 6 maja uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą wzięli udział w integracyjnym wyjściu. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na deptak, aby zjeść przepyszne lody i miło porozmawiać.

          • Konstytucja 3 Maja

          • 26.04.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasę 4a wraz z wychowawcą.

            Należy upamiętniać tę datę, ponieważ, jak mówił Piłsudski: „KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI”.

            Przypomnieliśmy sobie najważniesze fakty związane z tym historycznym wydarzeniem, m. in. to, że Konstytucja była drugim takim nowoczesnym dokumentem na świecie i PIERWSZYM w Europie.

            Uśmiadomiliśmy sobie, że wolność dana raz, nie jest na zawsze.

          • "Kobiety, które zmieniły bieg historii" pt. "Kobiety z ekranu"

          • Dziś odbył się uroczysty apel, na którym wręczyłyśmy nagrody za nasz Społkowy Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii" pt. "Kobiety z ekranu". Spotkaliśmy się już 9 raz , a mimo tylu lat nasz konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów szkół podstawowych i wychowanków przedszkoli. Na laureatów konkursu oprócz nagród czekał także drobny poczęstunek. To ważne wydarzenie uwieczniliśmy na zdjęciach. Do zobaczenia za rok!

            Info. Sandra Bogusz-Zubrzycka

          • Puchar Tymbarku,

          • W dniu dzisiejszym odbył się finał powiatu XXIV edycji turnieju o Puchar Tymbarku, w którym oczywiście wzięliśmy udział! Nasza drużyna spisała się na medal i zajęła II miejsce w kategorii U-12

          • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile w Społku

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

            Uczniowie klasy 8 SSP zapoznali się z historią powstania w getcie w 1943r. , obejrzeli animację "Zdążyć przed Panem Bogiem" opartą na motywach tekstu Hanny Krall, wzięli udział w warsztatach przybliżających to wydarzenia historyczne oraz wykonali własnoręcznie symbol pamięci – papierowy żółty żonkil. Dlaczego żonkile?

            Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci.

            Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji:

            https://www.polin.pl/pl/zonkile

            https://www.youtube.com/watch?v=UINtBCQmbEQ

          • .

          • Serdecznie dziękujemy za kwoty przekazane w 2023 r. ramach odpisu podatkowego na Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe. Dzięki Państwa wpłatom uzyskaliśmy 13.389,20 zł. Powyższa kwota została przeznaczona na modernizację sali gimnastycznej.

            W tym roku chcielibyśmy zakupić sprzęt oświetleniowy, który jest niezbędny podczas występów artystycznych dzieci i młodzieży.

          • #dzieńczekolady

          • Dziś w świetlicy odbyły się zajęcia pt. "Święto czekolady a nasze zmysły". Jutro obchodzimy "Dzień czekolady", więc postanowiłyśmy połączyć edukację z pysznymi smakołykami. Dzieci poznały 5 rodzajów zmysłów, a następnie obejrzały film o tym, jak powstaje czekolada. A czemu takie połączenie? Co ma to ze sobą wspólnego? Ma i to dużo. W kolejnej części zajęć uczniowie mogli degustować czekoladę, ale z zasłoniętymi oczami. Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie, czy nasz zmysł smaku wyostrza się, czy pogarsza, kiedy zostaniemy pozbawieni jednego ze zmysłów- tu wzroku. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkościami. Po ich brudnych buźkach widać, że zajęcia były udane.

          • "Kobiety, które zmieniły bieg historii" pt. "Kobiety z ekranu".

          • Po długiej naradzie, nasza komisja wybrała laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii" pt. "Kobiety z ekranu".

            Uroczysty apel odbędzie się 18.04.2024 r. o godzinie 14.00 w budynku Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie.

            Z przyjemnością podajemy imiona laureatów konkursu:

            Przedszkola:

            I Zofia Lange Społeczne Przedszkole "Bajka"

            II Hanna Żuber Społeczne Przedszkole "Promyczek"

            III Antonina Śrubkowska klasa 0 Szkoła Podstawowa w Ryjewie

            wyróżnienia:

            - Aleksander Jurczak Społeczne Przedszkole "Bajka"

            - Nikola Dywan Społeczne Przedszkole "Promyczek"

            - Antonina Lasota Przedszkole Miejskie nr 1

            Klasy I-III

            I Łukasz Kęprowski kl. 3 Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze

            II Julia Żurek kl. 3a SSP

            III Agata Lenczewska kl. 2 Szkoła Podstawowa Czarne Dolne

            wyróżnienia:

            - Nadia Tubaja kl. 2 Szkoła Podstawowa Czarne Dolne

            - Zofia Wiśnioch kl. 1 Szkoła Podstawowa w Otłowcu

            - Antonina Obuchowska kl. 2a SPOMS

            - Zofia Balińska kl. 2 Szkoła Podstawowa Licze

            Klasy IV-VIII

            I Oliwia Albrecht kl. 7 Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

            II Malwina Żakowska kl. 4 Szkoła Podstawowa w Rakowcu

            III Lena Zbyszyńska kl. 5 Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

            wyróżnienia:

            - Liliana Rodziewicz kl. 5b SPOMS

            - Nataniel Piotrowski kl. 4 a Szkoła Podstawowa nr 5

            - Adrianna Ganowska kl. 4a SSP

            - Oskar Lewandowski kl. 5b Szkoła Podstawowa nr 6

            - Magdalena Staniaszek kl. 7 Szkoła Podstawowa w Ryjewie

            GRATULUJEMY!

            info. Sandra Bogusz-Zubrzycka

          • Wiosennie kwietniowo niebiesko …. – miesiąc świadomości autyzmu

          • Na korytarzu szkolnym można zobaczyć gazetkę szkolną oraz prezentację, która objaśnia dzieciom, czym jest autyzm. Kolorem, który podkreśla ten miesiąc jest kolor niebieski. Aby przybliżyć uczniom, jak czują się osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zostały przygotowane warsztaty dla uczniów klasy IV. Na tych zajęciach uczniowie zwrócili uwagę na trudności, jakich doświadczają, na co dzień osoby z autyzmem.

            Zarówno gazetka jak i zajęcia mają na celu zwrócenie uwagi na prezentowanie przez społeczeństwo postawy wyrozumiałości, cierpliwości oraz szacunku i zrozumienia.

            A w niedzielne popołudnie w niebieskich barwach spacerowaliśmy piękną trasą w Akcji „Pobiegnij lub pomaszeruj- odpocznij od fotela”.