• Kiermasz WOŚP

• Dziś SU SLO wraz z klasą 8a SSP zorganizował kiermasz maskotek, a dochód w kwocie 282 zł przeznaczyliśmy na WOŚP. Dziękujemy serdecznie kupującym, sprzedającym oraz dostawcom maskotek

• Bezpieczeństwo podczas ferii

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 SSP brali udział w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa podczas ferii, którą przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Dzieci przypomniały sobie o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa, między innymi, podczas zabaw na śniegu, lodzie oraz poruszania się po zmroku.

Pamiętaj!

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.

• Listy świąteczne

• W grudniu klasa 8a napisała po angielsku listy świąteczne do uczennic z naszej siostrzanej szkoły w Izmirze (Turcja). Wczoraj po niecierpliwym oczekiwaniu otrzymaliśmy odpowiedzi w postaci przepięknych, spersonalizowanych pocztówek. Do niektórych z nich było również dołączone rękodzieło oraz przysmaki

• #klubmłodychartystów

• Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały postać hiszpańskiego malarza - Pablo Picasso i jego twórczość. Dowiedziały się czym charakteryzuje się kubizm. Zainspirowane tym nurtem wykonały swoje, ciekawe prace.

• Kalendarze

• W poprzednim tygodniu uczniowie klasy 1a wykonali piękne kalendarze dla swoich Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Prac nie można było opublikować wcześniej, bo nie udałaby się niespodzianka

• #Bezpieczneferie

• Dziś w świetlicy rozmawialiśmy na temat ferii zimowych oraz ich bezpiecznego spędzenia. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny, a następnie wspólnie ustaliły zasady bezpiecznego zachowania podczas przerwy zimowej.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie spędzą przerwę w ciekawy, kreatywny i aktywny sposób oraz że spotkamy się cali i zdrowi w nowym półroczu

• Dziś Dzień Popcornu

• Zgrana Klasa 1a stanęła na wysokości zadania - ubiór w kolorze lub z elementem żółtym i (dzięki wspaniałym Mamom) z ogromną ilością pachnącego popcornu. Na zdjęciu tyko jego namiastka

• WF na lodowisku

• W dniu dzisiejszym w ramach lekcji WF uczniowie klasy 7 i 8 skorzystali jako pierwsi w tym roku z lodowiska miejskiego w Kwidzynie. POLECAMY

• #klubmłodychartystów

• Nasi artyści wykonali dziś prace plastyczne przedstawiające powitanie Nowego Roku nad naszym miastem. Wykorzystali farby i zdjęcia charakterystycznych budynków w naszym mieście. Efekt fajerwerków uzyskali za pomocą rolki po papierze.

• Jasełka

• Czas przedświąteczny cechuje się swoistą magią, którą mogliśmy doświadczać w naszej szkole. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną nasi uczniowie spędzili razem z wychowawcami, obchodząc klasowe wigilie i spotkania. Jednak tego dnia mieliśmy również okazję uczestniczyć w nietypowej, bo współczesnej wersji, "Jasełek" przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Szymona Figurskiego. Artyści zaprosili nas na kwidzyński dworzec kolejowy, uświadamiając nam, że cuda mogą zadziać się w najmniej spodziewanym miejscu i czasie, a tylko od nas zależy to, jak na nie zareagujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz Panu Szymonowi za to pouczające przeżycie, a także w trud włożony w organizację przedstawienia.

• Sukcesy uczniów SSP

• Ogromne gratulacje dla Oli Stępniewicz i Tristana Podlińskiego z kl. 8a, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego (wojewódzkiego) Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii.

Jesteśmy z Was BAAARDZO dumni!

POWODZENIA na etapie finałowym!

• Cuda wianki

• Dziś w klasie 1a było gwarnie, wesoło, pracowicie, świątecznie. Gościliśmy Rodziców, Babcie, Ciocie i Dziadków. Wszyscy skrzętnie podążali za instrukcją wychowawczyni, by powstały piękne bożonarodzeniowe wianki do dekoracji drzwi, okien... Mrówczej pracy towarzyszyła świąteczna muzyka wprowadzając wszystkich w miły świąteczny nastrój. Warsztaty były bardzo udane. Sprawiły przyjemność nie tylko dzieciom, ale także gościom, którzy chętnie oderwali się na moment od dorosłej rzeczywistości.

• Awans do etapu Wojewódzkiego

• Gratulujemy! Aleksandra Stępniewicz ucz. kl. 8a jako jedyna uczestniczyła w etapie rejonowym, a następnie awansowała do etapu Wojewódzkiego Konkursu z matematyki

• Angielski z amerykańską wolontariuszką

• 15 grudnia naszą szkołę odwiedziła wolontariuszka Akweduktu z USA pani Kelsey, która przeprowadziła lekcje kulturowe o tematyce Świątecznej w klasach 4, 5 i 6 SSP. Uczniowie dowiedzieli się jak w USA obchodzą święta Bożego Narodzenia. Jakie potrawy są serwowane, a także czy różnią się od naszych Świąt. Klasy 6 nie omieszkały zaspiewac hitu "Last Christmas"