• Społek najlepszy w Kwidzynie - Ranking Szkół 2023

• Po raz kolejny Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie zajmuje 1 miejsce w rankingu szkól podstawowych w Kwidzynie.
                 W tym roku na 10 306 publicznych oraz niepublicznych szkół podstawowych w Ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2023 roku zajęliśmy 250 miejsce w Polsce i 1 miejsce w Kwidzynie.

Ranking, stworzony został na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego

z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, których laureaci i finaliści zgodnie z art. 44zx. ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481), są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. Wszystkie dane potrzebne do stworzenia rankingu szkół podstawowych pozyskane zostały z takich instytucji jak OKE, CKE oraz MEiN.

• W grupie siła

• Kolejna trasa za nami miło spędzony czas i pokonanie 6,6km #KwidzyńskieCentrumSportuIRekreacji dziękujemy za pokazanie pięknych tras Dzieciom gratuluję wytrwałości

• "Kobiety, które zmieniły bieg historii"

• Już ósmy raz Społeczna Szkoła Podstawowa zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu "Kobiety, które zmieniły bieg historii". W tym roku nasz konkurs nosił tytuł "Laureatki".

Miło nam, że po tylu latach konkurs nadal cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów oraz przedszkolaków z naszego powiatu. W tym roku nagrodziliśmy aż 25 osób. Niedługo na naszej stronie umieścimy listę laureatów.

Jeszcze raz dziękujemy za tak aktywny udział w naszym konkursie.

• Terenowa lekcja geografii w klasie 7a.

• Dzisiaj uczniowie wybrali się do lasu zobaczyć obszary zródliskowe zasilające rzekę Liwę. Poznali jak wygląda system rzeczny od źródła do ujścia w terenie, o którym uczyli się na lekcjach. Przy okazji znaleźli niewielką tamę wybudowaną przez bobry.

• Akademia bezpieczeństwa

• W dniu dzisiejszym klasy V wybrały się do Grudziądza na zajęcia w ramach programu Akademia Bezpieczeństwa. Dzieci zostały zapoznane z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obejrzały projekcję filmu "Kapitan Nova".

• Lekcja wychowawcza w sądzie.

• W ramach edukacji prawnej młodzieży, uczniowie klasy 8b wzięli udział w spotkaniu z kuratorem rodzinnym oraz sędzią w sądzie rejonowym w Kwidzynie. Poruszane zagadnienia dotyczyły prawnych konsekwencji czynów zabronionych, nawet tych pozornie błahych, organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, specyfikacji procesu, praw ofiar przestępstwa itp. Taka forma zajęć przypadła uczniom do gustu, a przede wszystkim zwiększyła ich świadomość prawną oraz upowszechniła wiedzę o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać.

• Dzień Otwarty

• 11 marca odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

Był to czas, w którym zarówno uczniowie, jak i rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły.

Dzieci odwiedzające naszą szkołę mogły uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach między innymi w plastycznych, przyrodniczych, informatycznych, technicznych i sportowych.

W kawiarence mogły skosztować soku ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw oraz zjeść przepysznego gofra.

Na pamiątkę pobytu w naszej szkole dzieci otrzymały zdjęcia w ramce, którą własnoręcznie wykonały.

​Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Naszą Szkołę za uczestnictwo w Dniu Otwartym i zapraszamy ponownie, już w procesie rekrutacji do klas pierwszych.

• Loud Teen Fest

•

FUNDACJA LIFE AND DANCE zaprasza młodzież szkól średnich oraz klas 8 szkól podstawowych do udziału w pierwszym etapie festiwalu Loud Teen Fest.

Loud Teen Fest to przestrzeń dialogu o wartościach, na który złożą się: panele dyskusyjne, warsztaty taneczne, warsztaty aktorskie, street art, podcast, a na podsumowanie całego projektu we wrześniu 2023 show taneczne w teatrze.

Etap 1: SENS NA_STO- to panel dyskusyjny z psychologiem i coachem Wiktorem Orzechowskim na temat wartości, który odbędzie się w 2 spotkaniach po 2,5 godziny w Społecznym Liceum w marcu 2023. Dokładną datę podamy zainteresowanymi po zebraniu zapisów. Udział w panelu jest bezpłatny i wymaga pisemnej zgody rodzica.

Formularz dostępny na stronie:

prosimy koniecznie przynieść (podpisany przez rodzica) na pierwsze spotkanie.Zapisy zbieramy do 15.03 w sekretariacie.Szczegółowe informacje o Festiwalu: