Smaki Jesieni 2022 przeszły w bardzo kolorowej, słonecznej atmosferze. Pyszne przetwory, rogaliki, babeczki, naleśniki, ciasta, owoce, warzywa, orzechy a nawet dekoracje rozeszły się jak świeże bułeczki Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy dostarczyli różnorodne pyszności. Dziękujemy również Igorowi, Mikołajowi, Jackowi, Franciszkowi, Zosi, Helence, Hani z kl VIII a, Nadii kl. VIII b oraz Igorowi z kl V a za pomoc w trakcie całej imprezy.
Aktualności
Smaki jesieni.
- 10
Konkurs talentów
- 3
W naszej świetlicy odbył się konkurs talentów. Dzieci mogły zaprezentować swoje liczne umiejętności. Uczennice klasy 4 przygotowały piękne dekoracje. Publiczność była pod wrażeniem talentu naszych uczniów. Powtórzymy to już wkrótce!
Kot Amadeusz.
- 2
Na początku września naszą świetlicę odwiedził Kot Amadeusz. Bardzo się mu u nas spodobało. Postanowił zostać z nami do końca roku szkolnego.
Nasi uczniowie przywitali go z otwartymi ramionami. Opowiedzieli mu o swoich zwierzętach domowych, poznali jego rodzinkę. A na koniec stworzyli galerię prac.
Dyżur patriotyczny
- 1
17 IX uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej złożyli hołd Polakom walczącym za ojczyznę w wyniku napaści przez ZSRR.
"Godzina Wychowawcza ze Światem"
Nasza świetlica bierze udział w programie edukacyjnym "Godzina Wychowawcza ze Światem". Celem programu jest kształtowanie postaw takich jak: empatia, otwartość, zaangażowanie i umiejętność współpracy. Po skończonym programie dzieci poczują się bardziej odpowiedzialne za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata. Program opracowany został przez PAH, z którym nasza szkoła współpracuje już od kilku lat.
Geologia
Tematyka dzisiejszych zajęć w klasie 3a dotyczyła geologii. Dużą niespodziankę sprawił swoim rówieśnikom Janek, który przyniósł do szkoły kolekcję skał i minerałów. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kolejne eksponaty i słuchali wypowiedzi kolegi.
Za nami pierwsze zajęcia koła turystyczno- krajoznawczego
- 1
Celem naszych spotkań jest wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, popularyzacja wiedzy na temat bliższego i dalszego regionu, jego środowiska przyrodniczego oraz rozwijanie zainteresowań krajoznawczych. Dzisiaj byliśmy na wycieczce rowerowej w Korzeniewie. Był to fantastycznie spędzony czas. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i zaangażowania.
Święto pieczonego ziemniaka
- 7
Uczniowie klasy 3a wraz z najbliższymi po raz kolejny, niestety ostatni, spotkali się w zaprzyjaźnionym Dworku Myśliwskim na integracji z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie już zapłonęło ognisko, na którym usmażono kiełbaski i w którego popiele upiekły się przepyszne ziemniaki. Dzieci świetniesię bawiły korzystając z ciepłego, słonecznego dnia.
Jan Cichoń na zawodach Milko Mazury MTB
Dzisiaj uczeń kl. IIIa Jan Cichoń wystartował w zawodach Milko Mazury MTB. Na co dzień trenuje w Kwidzyńskim Klubie Kolarskim. Janek zajął wysokie 7 miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż zabawę na dwóch kółkach zaczął od niedawna, a w zawodach startowało 23 zawodników. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
Pierwszy tydzień szkoły klasa 7 spędziła poza jej murami. Dziękujemy bibliotece miejsko-powiatowej w Kwidzynie za zaproszenie do tego projektu.
Posłuchajcie co ma do powiedzenia młodzież z klasy 7A Społecznej Szkoły Podstawowej o projektowaniu gry mobilnej na smartfony
Premiera gry już 1 października podczas "Nocy bibliotek"
Warsztaty są częścią naszego projektu "Biblioteka Trzecim miejscem animacji" w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0.
________________________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
Mobilna gra terenowa!
- 5
Przez ostatni tydzień, młodzież z 7 klasy Społecznej Szkoły Podstawowej intensywnie pracowała w zespołach z trenerem projektując terenową grę mobilną na telefon. Za nimi:
- warsztaty techniczne. Poznali narzędzie Action Track i jego funkcjonalność oraz opracowali własną propozycje tras i testową grę,
- warsztaty tworzenia bohatera i scenariusza. Poznali gry mobilne z wykorzystaniem scenariuszy fabularnych i sposobu ich tworzenia, omówili materiały źródłowe (książka i jej fabuła, tło historyczne, artefakty, prasa, zdjęcia, filmy). Stworzyli własne postacie bohatera wraz z jego światem, wyzwaniem i scenariuszem fabularnym,
- warsztaty opracowania mechaniki gry. Poznali sposób punktowania i organizacje etapów gry, pracowali nad scenariuszem fabularnym, stworzyli zadania do gry wraz z grafikami i informacjami zwrotnymi,
- przetestowali grę w terenie,
- warsztaty z projektowania. Nauczyli się jak dodawać grafiki, filmy, dźwięki do gry i jak śledzić rozgrywki.
Premiera gry podczas tegorocznej Nocy Bibliotek 1 października!
Warsztaty są częścią naszego projektu "Biblioteka Trzecim miejscem animacji" w ramach konkursu dotacyjnego BLISKO realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury #NPRCz 2.0.
________________________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
Piknik klas I-III
- 21
W środę w Ogrodzie Dendrologicznym odbył się piknik integracyjny dla klas I-III. Pogoda jak zawsze nam dopisała. Dzieci aktywnie spędziły czas uczestnicząc w zabawach i grach przygotowanych przez nauczycieli, a na zakończenie zjadły przepyszne kiełbaski z grilla.
Biwak sportowo-integracyjny klas ósmych.
- 3
W dniach 5-8 września uczniowie klas ósmych pojechali na biwak sportowo - integracyjny do Barczewa nad jeziorem Dadaj. Przez cztery dni uczestniczyli w zajęciach sportowych takich jak: frisbee, badminton, crossfit, joga, siatkówka plażowa, pływanie. Oprócz tego mieli okazję podziwiać malownicze widoki Warmii i Mazur podczas wycieczki pieszej i kajakowej. Pobyt zakończył się udziałem w duathlonie. Wieczorami brali udział w zabawach integracyjnych i ognisku.
Społek i Kwidzyński Klub Kolarski na wspólnym treningu
Dla jednych był to powrót po wakacyjnej przerwie do zabawy na dwóch kółkach. Dla innych kontynuacja treningów i przygotowanie do sobotniego ścigania w zawodach Milko Mazury MTB, które odbędą się w naszym mieście. Jak zawsze było miło i przyjemnie.
Uroczystości 83 - rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Dnia 1 września 2022 r., odbyły się miejskie uroczystości 83 - rocznicy wybuchu II wojny światowej. Udział w nich wzięły władze miasta, gmin i powiatu, przedstawiciele urzędów, stowarzyszeń, kombatantów oraz uczniowie naszej szkoły. Naszą szkołą reprezentował poczet sztandarowy. W trakcie uroczystości uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Perehudą złożyli wieniec przy pomniku Nieznanego Żołnierza na skwerze kombatantów.
Rozpoczęcie roku szkolnego.
- 4
Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023.
Cieszymy się, że znowu jesteśmy z Wami. W szczególności chcemy powitać naszych pierwszaków. Życzymy samych sukcesów!
.
Kierunek Biblioteka
Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie otrzymała dofinansowanie z programu „Blisko” Narodowego Centrum Kultury . Kwota dofinansowania to prawie 140 tys. zł na dwa lata !!!
BLISKO to B– Biblioteka |L - Lokalność |I - Inicjatywy |S- Społeczność |K- Kooperacja |
O - Oddolnośćsłuży:
- rozwijaniu lokalnych partnerstw, w których wiodącym podmiotem jest biblioteka jako przestrzeń do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku i integracji społeczności;
- wzmacnianiu kompetencji pracowników bibliotek, pozwalających na rozpoznanie potrzeb i potencjału kulturowego członków lokalnych społeczności, a w konsekwencji na efektywną z nimi współpracę i inicjowanie działań kulturalnych wokół bibliotek;
- włączeniu nowych środowisk w działalność bibliotek i aktywizacji społeczności lokalnych.
Nasz projekt nosi nazwę „Biblioteka trzecim miejscem animacji i polega na wzmocnieniu kulturotwórczej i animacyjnej roli biblioteki, zapraszającej lokalną społeczność do współtworzenia działań promujących czytelnictwo i do aktywnego uczestnictwa. Będziemy go realizować
z Kwidzyńskim Centrum Kultury, Liceum Ogólnokształcącym nr 1 oraz nr 2 w Kwidzynie, Społecznym Liceum Ogólnokształcącym, Społeczną Szkołą Podstawową oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wspierać nas będzie Miasto Kwidzyn i Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Nasze działania będą wydarzeniami otwartymi dla mieszkańców miasta i powiatu.W I roku zadania 2022 planujemy:
- diagnozę potrzeb i potencjału kulturotwórczego miasta Kwidzyna
- szkolenia dedykowane tematycznie pracownikom bibliotek i partnerów
- Kwidzyńskie Debaty Oksfordzkie w partnerstwie z 3 kwidzyńskimi liceami z Turniejem drużyn
- Terenowa gra mobilna na smartfona, której premierę planujemy na Noc Bibliotek
W II roku zadania 2023 będzie jeszcze ciekawiej , planujemy:
- Konkurs inicjatyw dla grup nieformalnych i stowarzyszeń, będzie można zrealizować wymarzony projekt kulturalny w partnerstwie z biblioteką
- Szkolenia dla zespołu bibliotekarzy i naszych partnerów
- II Kwidzyńskie Debaty Oksfordzkie z Turniejem drużyn
- Debatę publiczną z udziałem miejskich liderów
- Konferencję „Kultura we współczesnym świecie”
- Kwidzyńską Grę Miejską , której premierę ogłosimy podczas Dni Kwidzyna
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Podstawowym zadaniem biblioteki jest zapewnienie bogatej oferty książkowej połączonej
z profesjonalną informacją biblioteczną. Biblioteka powinna zapewniać lokalnej społeczności możliwość udziału w życiu kulturalnym (spotkania z twórcami literatury, organizacja wystaw, konkursów), publicznym, naukowym itp. To w jaki sposób zostaną wdrożone wyżej wymienione zdania zależy od podejścia zespołu biblioteki i jego gotowości do zmian. Można wybrać drogę na skróty czyli bardzo podawczo, bez zbytniego zaangażowania bibliotekarzy i bez zapraszania do współpracy mieszkańców. My wybraliśmy drugi wariant, animacyjny, społeczny, czyli angażujący zarówno zespół biblioteki jak i lokalną społeczność.
Szkolny Zestaw Podręczników 2022/2023
Szkolny zestaw podręczników w SSP na rok szkolny 2022/2023. Pozycje zaznaczone na czerwono zakupują uczniowie.
Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2022/2023
WYPRAWKA UCZNIA KLASY I
POWINNA ZAWIERAĆ:
- 3 miękkie ołówki
- gumka
- temperówka
- linijka
- kredki ołówkowe miękkie
- pastele suche i olejowe
- 2 kleje w sztyfcie
- 2 pary nożyczek
- farby plakatowe
- pędzle: cienki, średni, gruby
- kubeczek do wody
- 3 bloki techniczne A-4 białe kartki
- 2 bloki techniczne A-4 kolorowe kartki
- 3 wycinanki lub bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami
- plastelina
- 3 zeszyty w trzy linie z czerwonymi liniami koniecznie!
- 3 zeszyty w kratkę
- patyczki – liczmany
- 2 teczki tekturowe na gumkę do prac
- strój na W-F ( koszulka, spodenki, obuwie sportowe z białą podeszwą i worek – wszystko podpisane)
- zmienne obuwie do szkoły z białą podeszwą
Archiwum Aktualności