• Wiwat Niepodległa!

• Dnia 11 listopada 2022 roku społeczność Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów wzięła udział w obchodach 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe. Delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Perehudą złożyła kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Wiwat Niepodległa!

• Jednym słowem, w starciu z lekturami: 1:0 dla Nas!

• Omawianie lektur to świetna zabawa i okazja do zaprezentowania swoich pomysłów i umiejętności. Nie nudzimy się wcale! Tworzymy piękne torby z ilustracjami i naszymi ulubionymi cytatami z książki. Budujemy makiety, pakujemy do pudełka lekturowego czasem różne, dziwne rzeczy...(klasa 7a) Nasza wyobraźnia nie zna granic! Ostatnio nawet zaczęliśmy pisać książkę... Opowiadanie o Mikołajku

Jednym słowem, w starciu z lekturami: 1:0 dla Nas!

• Apel Niepodległa!

• W dniu dzisiejszym odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dla całej społeczności naszej szkoły stał się on okazją do refleksji na temat miejsca ojczyzny pośród innych ważnych wartości. Uczniowie klas V w swoim wystąpieniu poruszyli również kwestię współczesnego patriotyzmu.

• #klubmłodychartystów

• Tym razem zainspirowani zajęciami, w których uczestniczyliśmy w zeszłym roku, postanowiliśmy wykonać swoje prace. Przypomnieliśmy sobie czym jest pop-art, a także omowiliśmy twórczość przedstawiciela tego stylu - Andiego Warhol'a.

• #projektedukacyjnykotamadeusz

•

Dziś w świetlicy kolejny raz zagościł kotek Amadeusz. Przypomniał dzieciom o ważnym dniu, który obchodzimy 08.11. a mianowicie o "Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania".

Dzieci wysłuchały wierszyka przygotowanego przez Amadeusza, a następnie odpowiedziały na kilka pytań z nim związanych. Przygotowały talerzyki ze swoimi ulubionymi potrawami, dowiedziały się dlaczego niektóre z tych posiłków są niezdrowe, poznały piramidę żywieniową, a także stworzyły swoją. Na zakończenie obejrzały filmik edukacyjny i rozwiązały quiz. Aby przekonać się do zdrowego jedzenia dzieci mogły zjeść przepyszne jabłka, bo owoce są super!

Dziękujemy Amadeuszu i czekamy na kolejne zajęcia!

• #klubmłodychartystów

• Młodzi Artyści zapoznali się ze sztuką aborygenów, czyli rdzennych (najstarszych) mieszkańców Australii. Wykonali praca z kropek wykorzystując do tego plastelinę. Sztuka aborygeńska należy do jednej z najstarszych praktykowanych form sztuki. Malarstwo kropkowe Aborygenów polega na tworzeniu dzieła z wielu kropek sąsiadujących ze sobą.